Štyri veci, ktoré by mala mať každá nevesta.

Nepochybne, výber svadobných šiat je najväčšou a najdôležitejšou úlohou pre nevestu, ale nemalo by sa zabúdať na doplnok akým je kabelka. Svadobné kabelky sú spolu s topánkami, účesom tiež dôležitým doplnkom na veľký deň. Okrem toho viete, ktoré štyri veci podľa starých zvykov, by mala v svadobný deň mať nevesta?

Niečo staré:

Aby nevesta nezabudla na starých rodičov, na miesto kde vyrastala, kde bola vychovaná  mala mať niečo starého. Najčastejšie to boli rodinné šperky, závoj matky, či čipkovaná vreckovka od babičky, ale kľudne to mohla byť aj kabelka vintage štýlu z čipky v tvare lístočku, alebo malého mešca – pompadurka.

Niečo nové:

Nová vec symbolizovala vstup do manželstva, teda do nového života. Rovnako sa verilo že to prinesie šťastie a optimizmus do rodiny. Najčastejšie to bola bielizeň nevesty, pre ženícha svadobná košeľa. Ale aj doplnky, obuv, či vlastné svadobné šaty.  

Niečo modré:

Modrá farba symbolizuje vernosť a čistotu. Preto si väčšinou nevesty vyberali drobnú bižutériu v modrej farbe, alebo podväzok. Modré mávali i kvety v kytici, alebo aspoň modrou stužkou obtočenú kyticu.

Niečo požičané:

Takáto vec mala neveste „požičať“ šťastie a lásku a mala byť od šťastne vydatej ženy. Bývali to šperky od budúcej svokry, náramok od vydatej priateľky, alebo i zásnubný prsteň mamy.