Spoločenská kabelka – malá, ale dôležitá.

 Večerné kabelky, alebo listové či spoločenské.... nech ich nazývate akokoľvek sú dokonalým doplnkom na dôležité udalosti, ako rodinné oslavy, svadby, plesy, či návšteva divadla. Najčastejšie sú kombinované so šatami, oblekmi či kostýmami, alebo s outfitmi ktoré sa skladajú zo sukne a trička alebo elegantnej blúzky. Aké sú vlastnosti večernej kabelky?

Takáto kabelka je malých rozmerov, kompaktnej veľkosti obálky, môže byť vybavená dlhým ramenný popruhom, či retiazkou, alebo krátkym uškom ktoré umožňuje kabelku nosiť na zápästí. Najčastejšie je vyrobená z lesklého materiálu zdobeného flitrami alebo korálkami. Ak chceme, aby takýto doplnok vyzeral elegantne a slúžil nám mnoho rokov, je najlepšie vybrať si model vyrobený z vhodne impregnovaného materiálu, ktorý chráni povrch kabelky pred poškodením. Dobrým riešením je napríklad talianska hovädzina. Ak si môžeme dovoliť trochu drahšie modely, môžeme investovať do kabeliek z krokodílej kože. 

 

 


Ostatné materiály na kabelky


Semiš je síce elegantný a veľkolepý materiál, ale rýchlo sa trením opotrebúva. Životnosť takejto kabelky je preto nižšia. Neodporúča sa kupovať ani kabelky s ekologickej kože - tento termín sa vzťahuje na umelé materiály, ktoré len napodobňujú kožu. Bohužiaľ, nie sú najodolnejšie.

 

Čomu je potrebné venovať osobitnú pozornosť pred nákupom večernej kabelky?


Prvou kľúčovou otázkou je kvalita švov, preto skontrolujte nielen tie externé, ale aj interné. Pozrite sa, či sa v žiadnom mieste nevyskytujú medzery, alebo nepravidelné stehy, ako silná je niť, ktorou je zošívaná kabelka a podšívka. V ideálnom prípade môžu byť spoje lepené a laminované. Pás, rukoväte a obrysy kabelky by mali byť obzvlášť silné. Najlepšie je, keď sú pevne zošité a dobre vystužené. Mimoriadne dôležitý je aj typ a kvalita zatvárania. Ak kabelka obsahuje zatváranie na zips, skontrolujte jeho hladké zatváranie,  pričom sa uistite, že nie je zaseknutý na žiadnom mieste.