Je pri výbere dámskej kabelky dôležitá farba a jej veľkosť?

Ktorá kabelka je najobľúbenejšia medzi ženami? Je to ťažká otázka, pretože všetky doplnky pre ženy majú mimoriadny význam. Samozrejme že voľba doplnku závisí od príležitosti, udalosti a miesta ktoré navštívime. 

Každá žena má svoj vlastný štýl šiat, kupuje oblečenie a doplnky, v ktorých sa cíti dobre. Samozrejme, že módne trendy a príležitosť je tiež rozhodujúca. Doplnky pomáhajú lepšie vyjadriť osobnosť nositeľa a prispieť k tomu, aby bol celkový vzhľad oblečenia osobnejší. 

Podľa mnohých žien je kabelka jedným z najdôležitejších a najuniverzálnejších doplnkov, pretože dokáže verne vyjadriť, čo majiteľka chce zdôrazniť. Nehovoríme tu o značkách a cenách, ale o štýle, farbe a dizajne. 

Je veľkosť kabelky dôležitá?

Samozrejme, že je dôležitá. Mnohé dámy robia chybu pri výbere príliš veľkej kabelky. Ženy nižšie ako 160 cm by sa mali veľkých kabeliek vzdať. Ich mohutnosť totiž pri drobnejšej postave narúša harmóniu a eleganciu. Ženy s veľkými kabelkami pôsobia ešte menšie, pri voľbe obrovskej kabelky priam komicky. 

Situácia je rovnaká, aj keď vidíme malú kabelku na vysokej, alebo obéznej žene. Už na pohľad vycítime, že niečo nie je v poriadku. Malé kabelky, batôžky, ľadvinky sú preto dobrou voľbou pre nižšie dámy, zatiaľ čo vyšším sa hodí stredná alebo veľkú kabelka.


Má farba svoj význam?

Odborníci často zdôrazňujú, že tmavšie farby kabeliek sú vhodnejšie pre ženy so svetlejšou pleťou, zatiaľ čo ženy s tmavšou pleťou sú krajšie s kabelkami svetlejších farieb.