Džungľa v meste - najdivokejší trend tejto sezóny.

V tejto sezóne dominujú v móde doplnky so vzhľadom kože zvierat. Najpopulárnejší a najkontroverznejší z nich je samozrejme vzor hadej kože (povinne v ekologickej verzii). Vzor hadej kože spôsobuje mnoho emócií – niektorí ho milujú u iných vyvoláva nepríjemný pocit. Časť ľudí ju spája hlavne s gýčovými osemdesiatymi rokmi, zatiaľ čo u druhých vyvoláva pocit bohatstva a luxusu. Nič nemení na skutočnosti, že nedávno ovládol prehliadky známych módnych domov. Dizajnéri dokonca vsadili na celkový vzhľad hadej kože od odevu po doplnky a stal sa najhorúcejším trendom nadchádzajúcej sezóny! Poďme sa pozrieť na to, ako nosiť tento originálny vzor, aby vyzeral módne a pôsobivo. 

Nový kráľ džungle

Oblečenie s motívom hadej kože sa objavilo v mnohých kolekciách už na jeseň-zimu: zdobenie haleniek, kabeliek , nohavíc a šiat. Značka Marni prezentovala kabáty a sukne so vzorom kože pytona. V kolekcii Zimemrman a Rochas sa tiež objavili doplnky hadej kože, ako sú napríklad korzetové pásy a topánky. V tejto sezóne má mestská džungľa jedno pravidlo, že hadí vzor musí byť v každom šatníku.

Nielen doplnky, ale žeby celkový vzhľad hada?

Nemáme pochybnosti o tom, že vzor hadej kože prispieva k štylizácii predátorstva a extravagancie, ale rozhodne potrebujete vedieť, ako ju nosiť. Až donedávna pri výbere látok so vzorom zvieracej kože platilo pravidlo "menej je viac" a spájalo sa s tlmeným oblečením. Samozrejme, minimalistický štýl s elegantnou peňaženkou alebo opaskom nikdy nevyjde z módy . V poslednej dobe sa však celkový vzhľad hadov objavil na mólach a propagovali ho značky ako Elie Saab a Salvatore Ferragamo. Koža hada od hlavy až po špičky je odvážna kombinácia, ktorá sa nebude páčiť každému.

Zvoľte kabelku so vzorom hadej kože

Ak ste fanúšikom zvieracích motívov, nemusíte hneď zvoliť divoký celkový vzhľad. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať s citom doplnky s motívom hadej kože, ktoré budú vyzerať žensky a štýlovo. Napríklad jednoduché šaty s kabelkou, alebo na každodenné nosenie džínsy s topánkami a opaskom. Ak si vyberiete kabelku z vysokokvalitnej eko-kože, bude vám slúžiť mnoho rokov. Pre menej odvážne dámy odporúčame nosiť napríklad peňaženky s imitáciou kože plaza.


Akú vybrať farbu?

Oblečenie a doplnky so vzorom hadej kože sa zvyčajne nachádzajú v prirodzených odtieňoch , čo ich činí praktickými a ľahko sa kombinujú s ostatnými odevmi. V tejto sezóne však hady získali oveľa viac jedovatých farieb. Biela, zelená, žltá a modrá - dizajnéri nám dokazujú, že koža plazov sa nemusí vyskytovať v prirodzených odtieňoch zeme. Červená sukňa, modrá kabelka alebo žltý opasok - to všetko závisí od toho, pre akú odvážnu kombináciu sa rozhodnete.

Pozvite „hada“ do šatníka

V tejto sezóne sa už nemusíte báť zvieracích predátorských motívov ako leopard, ktorý bol nahradený tlmenejšou haďou kožou, ktorá sa niekedy objavuje v intenzívnejších farbách. Uvedomujeme si, že súčasný celkový hadí vzhľad sa nebude páčiť každému. Ak dávate prednosť tlmenejším kombináciám, vsaďte na doplnky, ako napríklad topánky, opasok alebo kabelky. Skombinujte ich s jednoduchým oblečením a budete vyzerať elegantne a módne pre mnoho ročných období.